«15/150»
«Kadın, kocasının yatağını mazeretsiz terk ederek sabahlarsa, melekler sabaha kadar o kadına lânet ederler.» (Müslim)
6. İLİM-DER SEMİNERİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

 

Hamd Allah aittir. O'na hamd eder, O'ndan yardım ve bağışlanma dileriz. Nefislerimizin şerrinden, amellerimizin kötülüklerinden O'na sığınırız.  Allah'ın hidayet verdiğini saptıracak yoktur, Allah'ın saptırdığına hidayet verecek yoktur. Şehadet ederiz ki Allah'tan başka gerçek ilah yoktur ve Muhammed O'nun kulu ve rasulüdür.

6. İlim-der eğitim semineri ile ilgili açıklama talep edilmesi üzerine istişareler sonucu varılan kararlarımız şu şekildedir:

1- Seminerin içe dönük ve dışa kapalı şeklinde yapılacağına dair söylentiler tamamen asılsızdır. Her zaman olduğu gibi seminer bütün müslüman kardeşlerimize açıktır.

2- Uzun tecrübeler sonucu gerek seminerde gerekse ilim-der merkezinde değişik hatiplerin çağrılarak konferans usulü ile dersler yaptırılmasının, uzun süreçte faydası kısır bir iş olduğu anlaşılmıştır. Bu uzun süreçte söz konusu konferans uslûbu ile birçok hatip defalarca çağrılmış, değişik konularda pek çok dersler gerçekleştirilmiş ancak kardeşlerde imani, ahlaki ve ameli herhangi bir olgunluğun oluşmadığı açık seçik görülmüştür. Bundan dolayı sistemli bir şekilde eğitimci bir hocanın devamlı gözetiminde dersler yapılmasına karar verilmiştir. Bu konuda güzel öğretim ve eğitim üslubuyla öne çıkmış değerli hocamız Hüseyin Cinisli'den yardım istenmiştir. Bizi geri çevirmeyerek çok kıymetli vaktinden fedakarlıkta bulunmuş ve her hafta derneğimize gelerek ders yapmaya başlamıştır. Bu derslerin oldukça faydalı olduğuna ve şimdiye kadar izlenen yöntemlerin hatalı olduğuna bizzat şahit olmaktayız. Kardeşlerimizde gözle görülür bir imani, ahlaki, ameli olgunluk oluşmaya başlamıştır. Bu hayırlı ve bereketli süreci yaşayan bizler seminerde de kardeşlerimizi bu tecrübeden faydalandırmak istedik. Dolayısıyla bu seneki seminerde eğitim ve öğretim öne çıkacak, konferans üslubu ve çok sayıda hatib konuşturma adeti terk edilecektir.

3- Seminerde üç değerli hocamız, Hüseyin Cinisli, Emrah Kurugöllü ve İlyas Bulut münasip gördükleri konularda kardeşlerimiz için eğitici dersler yapacaklardır. Bu dersler çeşitli başlıklar altında ve konferans üslubuyla değil, birbirini takip eden dersler şeklinde yapılacaktır.

4- Seminer hakkındaki bu yeni yöntem, diğer davetçi kardeşlerimizi ve hocalarımızı dışladığımız anlamına gelmemektedir. Seminer ve derneğimizin kapıları bütün kardeşlerimize ardına kadar açıktır. Hocalarımızı ve davetçi kardeşlerimizi tatil yapmak üzere, diğer bütün ehli sünnet kardeşlerimizi de istifade etmek üzere seminerimize davet ediyoruz.

5- Geçen senelerde yapılan bazı yapıcı eleştiriler de dikkate alınarak bu sene restaurant bölümü ve ders salonları da dahil olmak üzere bütün otelin tamamında kadın erkek karışıklığı kati olarak engellenecektir. Restaurant bölümü kadın ve erkekler bölümü olarak ayrılmıştır. Kadın ve erkekler farklı yollardan ve farklı kapılardan restauranta girecek ve yemekler ayrı ayrı sunulacaktır. Kadınların, erkekler havuzunun etrafında zorunlu geçişler dışında bulunması, oturması, beklemesi kesin bir şekilde men edilecektir.

6- Kadınların havuz ve güneşlenme bölümlerinde haya ve edeb sınırlarına riâyet etmeleri, sırt bölgesi de dahil olmak üzere göğüsten dizlere kadar örtünmeleri ve bu örtünün şeffaf ve aşırı derecede dar olmaması zorunludur. Yine, buralara kameralı telefonların sokulması kesinlikle yasaktır.

7- Erkeklerin dersleri temiz halılar serilmiş ve mescide dönüştürülmüş alakarte salonunda yapılacaktır. Yaşlı ve engelliler için sandalye verilecektir. Kandınlar ise konferans salonunda toplanacaklardır.  

8- Seminerimiz bu sene 27-31 Mayıs tarihleri arasında 4 gece 5 gündüz olarak Club Familia'da düzenlenecektir.

9- Günlüğü 75 tl'den kişi başı ücreti 300 tl'dir. 0-6 yaş çocuklar ücretsiz, 7- 12 yaş çocuklar %50 indirimlidir. Çocuklar için ayrı oda istendiğinde normal ücret ödenir, indirim uygulanmaz. Ödenen kapora geri iâde edilmez.

İletişim için : +90 555 487 27 19 [ Gazi Keskin ]

Hesap Numarası :

Sefer Serkan Sütoğulları

İban : TR 1200 2030 0001 8312 8800 0001

Hesap no: 1831288-1

ALBARAKA KAVACIK ŞUBESİ